چسب سیلیکون هل ابزار شکنجه برای اسیران در جنگ جهانی دوم!

سیستم چسب سیلیکونی

کاربردهای چسب سیلیکون هل از کارهای خانگی تا اتصال و آب بندی در فضای بیرونی را اجرا می کند.

ویژگی‌های منحصر به فرد آن‌ها آن‌ها را برای طیف گسترده‌ای از کاربردها، از مونتاژ قطعات برای چاپگرهای تجاری گرفته تا اتصال کاتترهای پزشکی، ایده‌آل می‌سازد.

سیستم های سیلیکونی با توانایی خود در مقاومت در برابر آب و سایر مواد شیمیایی برای آب بندی واشرها و موتورها در صنعت حمل و نقل استفاده می شوند.

آنها همچنین برای اتصال گلدان و هیت سینک در کاربردهای الکترونیکی استفاده می شوند.

Master Bond در مورد چسب های سیلیکونی گزینه های زیادی را ارائه می دهد.

یکی از محبوب ترین ما MasterSil 711 است، یک سیستم غیر خورنده و یک جزء که زمان تنظیم بسیار سریع 3 تا 5 دقیقه را ارائه می دهد.

گزینه دوم، MasterSil 151Med از نظر نوری شفاف است و با مشخصات USP کلاس VI برای کاربردهای پزشکی و زیست سازگاری مطابقت دارد.

چسب سیلیکون

MasterSil 705TC، یکی دیگر از سیستم های سیلیکونی قابل توجه، رسانای حرارتی، عایق الکتریکی، خورنده و مناسب برای انتقال حرارت است.

به منظور بهبود خواص چسب، اتصال عرضی انجام می شود. تکنیک های مختلفی برای اتصال عرضی وجود دارد: افزودن ترکیبات ویژه (پیوندهای x شیمیایی چند کاره)، اتصال عرضی حرارتی، تابش اشعه ماوراء بنفش، یا پرتو الکترونی، و بسیاری موارد دیگر [9]. در کار حاضر، دی کلروبنزوئیل پراکسید به عنوان آغازگر رادیکال استفاده شد.

واکنش اتصال عرضی چسب حساس به فشار سیلیکون در شکل 1 نشان داده شده است.

اتصال عرضی حرارتی با توجه به مکانیسم رادیکال

تصویر در اندازه کامل
بسته به کاربرد چسب حاصل، باید خواص متفاوتی داشته باشند.

در مورد ارائه شده، جدای از استحکام چسبندگی بالا، مقاومت حرارتی نیز مهم است.

چسب های حساس به فشار در کاربردهای مختلفی استفاده می شوند، همچنین در مواردی که مقاومت حرارتی بالا مورد نیاز است، همراه با حفظ خواص خود چسبندگی.

مقالات و گزارش های ثبت اختراع زیادی در مورد چسب هایی با مقاومت حرارتی افزایش یافته وجود دارد. این امر عمدتاً در مورد چسب های بدون حلال و PSA اکریلیک [11] صدق می کند.

چسب های با دمای بالا را می توان به دو گروه چسب های غیر آلی (بر پایه فسفات های فلزی، کربن فعال و غیره) و چسب های آلی تقسیم کرد. اولین آنها در برابر گرما بسیار مقاوم هستند، نیاز به ویژه دارند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.