لوبیا سفید کیلویی و تاثیر آن بر رشد قد نوزاد!

لوبیا سفید و سایر مواد غذایی با نمره گلیسمی پایین نیز فواید کاهش وزن فوق العاده ای دارند.

هنگامی که کربوهیدرات های موجود در لوبیا سفید کیلویی باعث افزایش سطح قند خون می شود، یک هورمون پلی پپتیدی به نام انسولین توسط پانکراس (یک اندام غده بزرگ واقع در پشت معده) تولید می شود.

هدف از انسولین این است که با تحریک جذب گلوکز (قند) توسط سلول‌های بدن که می‌توانند از گلوکز برای انرژی استفاده کنند، سطح قند خون بالا را پایین بیاورد.

با این حال، اگر سطح قند خون بسیار بالا باشد (مثلاً پس از یک وعده غذایی با GI بالا)، انسولین باعث می شود که مقداری از قند خون به عنوان چربی (برای استفاده بعدی به عنوان انرژی) ذخیره شود. غذاهای با GI پایین مانند لوبیا اثر معکوس دارند. یک خبر عالی برای کسانی که از یک برنامه غذایی کاهش چربی پیروی می کنند!

لوبیا سفید علاوه بر تأثیر ملایم آن بر سطح قند خون، به دلیل توانایی خود در تولید مهارکننده های آلفا آمیلاز، مزایای کاهش وزن نیز دارد.

مهارکننده های آلفا آمیلاز با مهار آنزیم هایی که مسئول برش نشاسته به قندهای ساده تر هستند، جذب کربوهیدرات ها (و در نتیجه ذخیره انرژی به عنوان چربی بدن) را کاهش می دهند.

آنتی اکسیدان های موجود در لوبیا سفید باعث سلامتی و پوست بدون چین و چروک می شود:
لوبیا سفید منبع زیادی از آنتی اکسیدان ها را ارائه می دهد، موادی که با بیماری ها مبارزه می کنند و به حفظ سلامتی بهینه کمک می کنند.

لوبیا سفید

لوبیا، نشاسته مقاوم، الیاف، گوارش، انسان، خوک
بخش شماره: تغذیه و متابولیسم انسان
نشاسته یکی از اجزای اصلی رژیم غذایی انسان و حیوان است و عمدتاً از غلات و حبوبات سرچشمه می گیرد. در طول 15 سال گذشته، نشان داده شده است که بخش کوچکی از نشاسته موجود در برخی غذاها می تواند از هیدرولیز توسط آنزیم های گوارشی، هم در شرایط آزمایشگاهی و هم در داخل بدن، فرار کند.

“نشاسته مقاوم” (RS)3 در سال 1992 توسط EURESTA  (Asp 1992) به عنوان “مجموع نشاسته و محصولات تجزیه نشاسته جذب نشده در روده کوچک انسان سالم” تعریف شد.

تخمین زده می شود که 4 تا 5 گرم نشاسته مقاوم در روز در رژیم های غذایی غربی مصرف می شود، اگرچه کامینگز و مک فارلین (1992) مقدار 8 تا 40 گرم در روز را محاسبه کردند که مشابه مقدار مصرف روزانه پلی ساکاریدهای غیر نشاسته ای (8 تا 18 گرم). RS توسط باکتری ها در روده بزرگ تخمیر می شود تا اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه تولید کند، با نسبت بالایی از بوتیرات.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.