فروش انار شیرین برای لاغری در کشور ممنوع اعلام شد!

کشت انار در اسرائیل

مانند سایر مناطق،انار شیرین برای لاغری یک میوه سنتی برای یهودیان است. مصرف محلی نسبتاً زیاد است (برای این نوع محصول)، منابع اسرائیلی مصرف سرانه آن را 0.5 کیلوگرم در سال تخمین می زنند.

سطح کاشت و تولید سال به سال افزایش می یابد، اما مانند سایر موارد، داده های نشان داده شده توسط منابع مختلف با هم مطابقت ندارند (یک واقعیت رایج در هنگام تجزیه و تحلیل این میوه).

سطح زمین نزدیک به 2000 هکتار است که تنها در دو سال گذشته (2006-2007) 700 هکتار جدید کاشته شده است. تولید در سال 2007 در 16000 تن و در سال 2008 کمی بیش از 20000 تن بود.

قرار است این رشد 4000 تنی در سال در سال های آینده نیز حفظ شود.

تنوع: چیزی که در حال حاضر غالب است Wonderfull (80٪ سطح) است. Acco نیز مهم است زیرا زود است.

در مزارع قدیمی انواع دیگری نیز وجود دارد که امروزه دیگر به اندازه 116 مورد استقبال قرار نمی گیرند، هرکوویتز، شانی یا کامل، تنها گونه هایی که در مرحله ثبت رقم در سراسر جهان هستند. هیچ گونه ثبت شده ای وجود ندارد.

 

صادرات:

درصد تازه ای که صادر می شود نسبتاً زیاد است (اگر آن را با سایر کشورهای تولید کننده انار مقایسه کنیم).

به این ترتیب، صادرات نیز افزایش یافت، از 100 به 300 تن در سال 2000، به بیش از 1000 تن در سال 2005 و 4700 تن در سال 2008 رسید و انتظار می رود این افزایش تقریباً تصاعدی ادامه یابد.

مقصد اصلی نارنجک های اسرائیلی اتحادیه اروپا (اروپا غربی، انگلستان، اسکاندیناوی) است.

در حالی که بریتانیا به طور سنتی بیشترین سهم را دریافت می کرد، سایر کشورهای اروپایی و همچنین روسیه در میان سایرین اکنون اهمیت بیشتری یافته اند.

کشت انار در ترکیه

این بزرگترین تولید کننده در دریای مدیترانه است. تولید آن از 60000 تن در اواسط دهه نود به 150000 تن در سال 2008 طی ده سال رسید.

انواع:

تعداد زیادی از گونه ها در ترکیه رشد می کنند.

شناخته شده ترین و با قدردانی ترین آنها Hicaz است (رنگ بندی بهتر و درجه بریکس بالاتر از بقیه). انار ترکی به دلیل دارا بودن اسیدیته و ویتامین C بالاتر با انارهای دیگر متفاوت است.

صادرات:

مقصد نارنجک های ترکیه کشورهای همسایه اروپا و روسیه است. ارمنستان در این مورد ما آماری نداریم، اگرچه در کل منطقه انار یک محصول از اهمیت خاصی برخوردار است.

کشت انار در سوریه

همانند سایر مناطق، انار یک محصول سنتی است که عمدتاً برای تامین بازار محلی استفاده می شود. منطقه و تولید در 30 سال گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده است.

طبق آخرین گزارش‌ها، مساحت فعلی 6500 هکتار و میزان تولید آن حدود 65000 تن است.

مصر یک تولید کننده مهم است که به طور سنتی این محصول را برای مصرف خود کاشت.

اما در سال های اخیر تجارت صادرات را کشف کرده است. این بخشی از کل تغییری است که در بخش کشاورزی مشاهده شد.

مصری ها دریافتند که به لطف هزینه های رقابتی خود می توانند میوه و سبزیجات را به بازار اروپا عرضه کنند.

این امر باعث رونق بزرگ صادرات شد و مصر یکی از کشورهایی بود که بیشترین رشد را به عنوان تامین کننده میوه و سبزیجات به اتحادیه اروپا و همچنین اروپای شرقی داشته است.

این شرکت ها به همراه انگور و مرکبات خود، انار را هم به قاره اروپا و هم به انگلستان می فرستند.

آنها همچنین تامین کننده نارنجک برای کشورهای عربی هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.