تزئین لباس عروس تنها با دانه های شکر سفید بر روی تور!

خطرات سلامتی مصرف زیاد شکر چیست؟
قندها انرژی می دهند. مصرف زیاد قند می تواند منجر به تعادل انرژی مثبت شود که به افزایش وزن و چاقی کمک می کند. این امر خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، دیابت و سایر مشکلات سلامتی را افزایش می دهد.

مصرف بیش از حد قند افزوده می تواند فشار خون را افزایش دهد و التهاب را افزایش دهد.

مصرف زیاد قند و قند مایع خرما افزوده خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت را افزایش می دهد. شکر با افزایش خطر پوسیدگی در ارتباط است.

قندهای افزوده منبعی از “کالری خالی” هستند: آنها انرژی را تامین می کنند، اما مواد مغذی کمی دارند.

اینها (همراه با غذاهایی که حاوی مقدار زیادی از آنها هستند) جای غذاهای سالم و غنی از مواد مغذی را در رژیم غذایی می گیرند.

شکر سفید

چه توصیه هایی برای مصرف شکر وجود دارد؟

سازمان بهداشت جهانی تحقیقات مربوط به مصرف شکر و خطرات سلامت مرتبط با آن را بررسی کرده است. آنها توصیه می کنند که بزرگسالان مصرف قندهای اضافه شده خود را به کمتر از 10 درصد کل انرژی دریافتی روزانه محدود کنند.

این به معنای حدود 12 قاشق چایخوری شکر افزوده (48 گرم) برای یک زن متوسط کانادایی و 15 قاشق چایخوری شکر افزوده (60 گرم) برای یک مرد متوسط کانادایی است. یک بطری 591 میلی لیتری کوکاکولا 17.5 قاشق چایخوری شکر دارد.

برای کاهش میزان قند در رژیم غذایی چه کنم؟
چند راه برای کاهش میزان قند اضافه شده در رژیم غذایی عبارتند از:

از نوشیدنی های شیرین شده با شکر خودداری کنید یا آن را کاهش دهید.

این نوشیدنی‌ها شامل نوشابه‌های غیرالکلی معمولی مانند کوکاکولا و همچنین سایر نوشیدنی‌های تجاری مانند چای سرد (مانند چای سرد آریزونا)، نوشیدنی‌های انرژی‌زا (مثلاً ردبول)، و نوشیدنی‌های میوه‌ای (مانند پانچ میوه و لیموناد) است.

برچسب های مواد غذایی را بخوانید تا غذاهایی را انتخاب کنید که قند افزوده کمی دارند یا اصلاً شکر ندارند (به زیر مراجعه کنید).
مقدار شکری که به غذاها و نوشیدنی ها اضافه می کنید را کاهش دهید.

این شامل شکر در قهوه یا چای شما، شربتی که به پنکیک و وافل اضافه می کنید و شکری که به غلات اضافه می کنید می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.