ترکیب معجزه آسای پسته نمکی مزمز و روغن زیتون!!

پسته و دیابت
بر اساس برخی مطالعات بسیار جدید، مصرف پسته به پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع 2 کمک می کند، در واقع مصرف مناسب این میوه به ویژه در افرادی که در شرایط پیش دیابتی هستند، سطح قند خون را کاهش می دهد.

پسته نمکی مزمز متابولیسم انسولین را بهبود می بخشد و تغییر شکل گلوکز خون را بهبود می بخشد.

بر اساس این مطالعات، فواید ضد دیابت از ترکیب چربی های غیراشباع، آنتی اکسیدان ها، فیبرها و کاروتنوئیدهای موجود در پسته ناشی می شود. بنابراین پسته همراه با تمام میوه های خشک دیگر نوشدارویی است.

موارد منع مصرف پسته
پسته برای افرادی که به بادام زمینی حساسیت دارند ممنوع است. از طرف دیگر، کسانی که پسته بسته بندی شده مصرف می کنند، بدیهی است که به نمک بالای آن توجه کنند که در صورت ابتلا به فشار خون شریانی مضر است.

پسته

پسته، به‌ویژه نوع شور، حتی اگر رژیم کم کالری دارید، باید از مصرف پسته خودداری کنید، مگر اینکه از پسته‌های طبیعی استفاده کنید که متخصص تغذیه می‌تواند آن را در یک رژیم غذایی متعادل نیز بگنجاند.

حتی کودکان نیز باید از مصرف پسته خودداری کنند، مگر اینکه از هرگونه آلرژی آگاه باشند که علائم آن از خارش، دشواری در تنفس تا استفراغ متغیر است.

همچنین اگر از اختلالات کلیوی، زخم، مشکلات کبدی رنج می برید، از مصرف آن خودداری کنید.

دستور العمل های ما با پسته و میوه های خشک:

کوکی ها با بادام، دستور العمل عالی برای صبحانه و به عنوان میان وعده در هر زمانی از روز سالاد میوه: دستور تهیه با گردو و نوع رزماری دسر که برای صبحانه نیز عالی است
بستنی پسته گیاهی: دستور تهیه آن در خانه تنها در دو مرحله

ممکنه دوست داشته باشی و چگونه از هدر رفتن مواد غذایی در جشن ها جلوگیری کنیم؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.