تبدیل واتر پمپ ال 90 شرکتی به اگزوز ماشین!

نحوه بررسی پمپ آب در خودرو

واتر پمپ ال 90 شرکتی در خودرو بخش مهمی از خودرو است، زیرا بخشی است که مایع خنک کننده را به طور مداوم به موتور خودرو هدایت می کند تا بیش از حد گرم نشود.

نشتی یا آسیب می تواند باعث آسیب جدی به موتور خودرو شود.

ممکن است نشتی مایع رادیاتور در زیر خودرو یا خوانش دمای بالا نشانه هایی که نشان می دهد پمپ آب باید تعویض شود.

نحوه بررسی پمپ آب در خودرو:

پارک کردن خودرو در طول شب در گاراژ با کف بتنی تمیز: اگر امکان پارک کردن خودرو در داخل روی سطح بتنی تمیز وجود ندارد، با در نظر گرفتن این نکته، یک تکه مقوای رنگ روشن را زیر خودرو مستقیماً زیر موتور قرار می دهیم.

احتمال نشتی پمپ های آب در حین کارکرد موتور خودرو بیشتر است، بنابراین این مرجع ضعیفی برای یافتن نشتی است.

واتر پمپ ال 90 شرکتی

صبح روز بعد تکه کاغذ را بررسی کنید: اگر از مایع خنک کننده شروع به خیس شدن کرد، در جایی، شاید در پمپ آب، نشتی داریم، اما منابع دیگر مایع خنک کننده می تواند شیلنگ های رادیاتور، شیلنگ های بخاری، دوشاخه های انجماد، واشرها یا … خود رادیاتور، برای محدود کردن محدوده جستجو، مقوا را مستقیماً زیر خود پمپ آب می گذاریم، اگر متوجه مایع سبز رنگ روی مقوا شدیم، ضد یخ است، یعنی جایی نشتی مایع خنک کننده داریم.

قرقره پمپ آب را بررسی کنید: در قسمت جلوی پمپ آب که دور تسمه را احاطه کرده است به دنبال قسمت گرد و گرد می گردیم، قرقره را به جلو و عقب تکان می دهیم، اگر شل به نظر می رسد زمان تعویض آن است.

گوش دادن به ماشین: موتور ماشین را با کاپوت بالا کار می کنیم، اگر صدای کم شنیدیم ممکن است نشان دهنده بد بودن پمپ آب باشد، اگر اثر پمپ بد باشد اغلب به وضوح شنیده می شود، همچنین احتمالات مشابهی در این مورد داریم.

کمپرسور AC، بنابراین ما نیاز داریم که بتوانیم روی منبع دقیق صدا تمرکز کنیم، اغلب با موتور در حال کار دشوار است.

به دنبال نشتی در اطراف پمپ آب باشید.

اگر قطرات آب را دیدیم نشان دهنده نشتی است.

بسیاری از پمپ های آب دارای یک سوراخ جت در جلوی آب بند هستند که در صورت خرابی آب بند باعث خروج آب می شود.

به چراغ هشدار دما توجه کنید، اگر خودرو به دلیل نشتی یا خرابی پمپ آب مایع خنک کننده را به اندازه کافی به گردش در نیاورد، دمای موتور خودرو بالا رفته و باعث روشن شدن چراغ هشدار می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.