با مصرف روزانه زیره سیاه ایرانی برای همیشه با دیابت خداحافظی کنید!!

برای اطلاعات بیشتر: 6 روش اساسی برای درمان لاغری و افزایش وزن

فواید زیره سیاه ایرانی برای شکم و روده بزرگ
زیره به تنظیم فرآیند هضم کمک می کند، علاوه بر آن تمام مشکلات گوارشی را حل می کند.

زیره حاوی ترکیب آلی به نام آلدئید زیره است که مسئول بوی متمایز زیره است که غدد بزاقی در دهان را فعال می کند که هضم اولیه غذا در دهان را تسهیل می کند.

زیره حاوی تیمول است که با تحریک غدد مسئول ترشح اسیدها، شیره صفرا و آنزیم های مسئول هضم، هضم را در معده و روده تسهیل می کند.

زیره با خاصیت دفع گاز آن مشخص می شود که باعث کاهش تشکیل گازها در شکم و روده بزرگ می شود که منجر به بهبود فرآیند هضم و بهبود اشتها می شود. زیره همچنین به رفع اسید معده و جلوگیری از سوء هاضمه کمک می کند و به تسکین درد معده، شکم و روده بزرگ کمک می کند و در این موارد به عنوان مسکن عمل می کند.

برخی از مطالعات نشان داده‌اند که دانه‌های زیره را می‌توان برای درمان هموروئید استفاده کرد، زیرا حاوی فیبر، ملین‌ها، روغن‌های فرار و خواص ضد میکروبی است که به بهبود زخم‌ها کمک می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر: 15 نکته برای کسانی که از سندرم روده تحریک پذیر رنج می برند

زیره

راه های پیشگیری از بیماری های غذایی
غذاهای زیادی وجود دارند که باعث بیماری های زیادی می شوند و بیماری های تغذیه ای از شایع ترین بیماری هایی هستند که می توانند بدن را تحت تاثیر … ادامه مطلب

فواید زیره برای چرخه قاعدگی
دانه‌های زیره گیاهی گیاهی طبیعی هستند که برای درمان قاعدگی نامنظم استفاده می‌شوند، زیرا بسیاری از زنان از مشکل کم‌قاعدگی یا کمبود قاعدگی (به انگلیسی: Oligomenorrhea) رنج می‌برند و زیره سبز را محرکی برای انقباضات رحمی می‌دانند.

طرز تهیه دمنوش زیره برای درمان کم قاعدگی
نصف قاشق زیره را به یک فنجان آب اضافه کنید و بگذارید خوب بجوشد.این دمنوش را دو بار در روز میل کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید و خونریزی قاعدگی را کاهش دهید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.